Çok Fazla Saç Kremi Kullanmak Zararlı Mı?

    05:50:00  

Aşırı Saç Kremi Kullanmak Saç İçin Zararlı Mı

Eylül soruyor ; Derinlemesine saç kremini çok fazla kullanmak diye bir şey var mı? Eğer varsa ne olur ?

Saç Analizi cevaplıyor. ; Konu saç kremleri olduğu zaman 2 türlü durum var. Saç kremleri ya protein ağırlıklı olur ya da nemlendirici bazlı olur.

O zaman çok fazla protein, saçı daha kırılgan yapabilir. Çok fazla nemlendirici de saçı hamur gibi yapabilir. Yani senin problemine göre, senin için neyin iyi olmadığını açıklığa kavuşturman gerekiyor.

Eğer ince telli saçlara sahipsen, ağır nemlendiricili kremlerden uzak durman gerekecek. Protein bazlı saç kremlerine yönelmelisin.

Eğer kuru saçların varsa, protein bazlılardan uzak durup, nemlendirici bazlı kremleri seçmelisin. Genelde bütün ürünlerde, protein bazında mı yoksa nemlendirici bazında mı güçlü oldukları yazar zaten.

Bunları söylemişken, şöyle bir bilinç oluşturalım. Çok fazla protein ya da çok fazla nemlendirici iyi değildir.

Saç Kremi Kullanımı Nasıl Olmalı

Eylül soruyor ; Ne kadar saç kremi kullanmak gerekiyor

Saç Analizi cevaplıyor ; Eylül aslında bu saçına bağlı olarak değişir. İnce telli ya da kalın telli saça göre yani. Saç kremini kullanmanın püf noktası saçı tanımaktır.

Saçların ince telli ise, bir bozuk para büyüklüğünde saç kremi kullanabilirsin. Bunun nedeni ince telli saçlarda günün sonunda yağlanma olabilir. Saç uçlarına hafifçe bastırıp saç tellerini birbirinden ayırıp durulayabilirsin.

Diğer yandan kalın telli saçların varsa, daha fazla saç kremi kullanabilirsin. Yine saç uçlarına odaklanırsınız ve sonra elinizde kalanların hepsini tepeye kadar yayarsınız. Bu sayede saç köklerini temiz kalır ve birkaç gün boyunca beslenmiş ve nemlendirilmiş saça sahip olabilirsiniz.

aşırı saç kremi kullanmak zarar verir mi

etiketler ; saç kremi kullanımı, doğru saç kremi kullanma şekli, saç kremi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler, aşırı saç kremi kullanmak, saç kremi zararlı mı, saç kremi kullanmak faydalı mı