Kepekli Saçlar İçin Çözüm Doğal Maske

    12:01:00  

Kepekli Saçlar İçin Öneri

Merhaba, Saç Analizi bloguna hoş geldiniz.

Saçlar kadınların güzelliğini bayların da karizmasını taçlandıran bir aksesuar gibidir. Saçların sönük ve yıpranmış olması bir yana bir de bitmek bilmeyen kepek problemi vardır.

Saç derisinde görünen ve omuzlara dökülen bu kepekler sanki saçları hiç yıkamıyormuş gibi bir imaj yaratır. Buda sosyal hayatın içinde kendinizi kötü hissetmenizi sağlar.

Saç derisinde oluşan kepeklerin sebepleri
  • Yanlış şampuan tercihi
  • Vitamin eksikliği
  • Saç Jolesi
  • Saç Spreyi
Saçınızdaki kepeği yok etmek için öncelikle oluşum sebebini bilmeniz gerekir. Örnek , kepeğin saçınızdaki kuruluktan mı yoksa fazla yağlanmadan mı gibi.

Kepekli Saçlar İçin Evde Uygulanabilecek Kür
  • 2 yemek kaşığı elma sirkesi
  • 2 tatlı kaşığı zeytin yağı
Bu malzemeleri bir kapta karıştırarak kullanın. Bu kürü haftada 1 kez saç diplerine masaj yaparak uygulayın. Saçınızda 1 saat beklettikten sonra ılık su ile saçlarınızı durulayın.

Bu tarz kürleri yapmaktan hoşlanmayanlar için duştan çıkmadan önce elma sirkesini tüm saçınıza yedirin ve ılık su ile durulayın.

Kepekli Saçlardan Kurtulmak İçin Şampuan Seçimi

Öncelikli olarak saçlarınız çok kuruysa eğer saçlarınıza nem kazandırcak, saçlarınız çok yağlıysa bu yağlılığı kurutacak şampuan tercih etmelisiniz. Ek olarak katran, kükürt ve çinko gibi maddeleri içeren şampuanları tercih ediniz.

Tüm bu önerilere rağmen saç derinizde kepeklenme ve kaşınma devam ediyorsa eğer bir dermatoloji uzmanına gözükmelisiniz.

kepekli saçlar için çözüm
Kepekli Saçlar İçin Çözüm Doğal Maske
etiketler ; kepekli saçlar, kepekli saçlar için öneriler, kepekli saçlar için ne yapmalı, kepekli saçlardan kurtulmanın yolları, kepekli saçlar için çözüm önerisi, kesin çözüm, kepekli saçlara elveda, kepekli saçlara son, kepekli saçlar tarih oluyor