Saç Dökülmesi Testi Nasıl Yapılır?

    06:55:00  

Saç Dökülmesi Testi

Saç dökülme sorununu hemen hemen herkes yaşıyor. Saç dökülmenin türlü nedenleri bu yüzden herkes öyle veya böyle bu sorunla karşı karşıya kalabiliyor. Bununla birlikte aklımıza saçlarım tamamen dökülecek mi yoksa yerine yenisi çıkacak mı sorusu geliyor.

Peki saçlarınız gerçekten dökülüyor mu ? Ne kadar saç dökülmesi normal mi ? İşte bu soruların cevabı için testimizi uygulayabilirsiniz.

Test için saçlarınızı 2 gün öncesinden yıkamış olmalısınız. Test yaparken saçınızda toka vs. olmayacak ve boş bir beyaz kağıt ile testi gerçekleştirebilirsiniz. Elinizi saçların ön kısmından arkaya doğru çok bastırmadan çekin ve dökülen saçları kağıdınıza bırakın. Aynı işlemi 5 kez uygulayın. 

Eğer testin sonunda kağıt üzerindeki saç teliniz 10 ise eğer saç dökülme probleminiz yok her şey yolunda demektir.

Test sonucunda 15 saç teli saydıysanız eğer bu durum mevsimsel saç dökülmesinin başladığını veya başlayacağını gösterir.

Test sonucunda 15 saç telinden fazla saç saydıysanız eğer bu durumda tehlike sinyalleri çalmaya başlamıştır. En kısa sürede bir dermatoloji uzmanına görünmenizde fayda var.

Saç Kazıtmak Daha Gür Çıkartır Mı ?
Saç kazıtmak saçları daha gür çıkartmaz. 

Uzun Saç Saç Dökülmesini Arttırır Mı?
Saç dökülmesi kıl kökü ile alakalıdır. Ama saçınız uzun ve tararken saçlara baskı uyguluyorsa bu saç dökülmesine neden olur.

Günde 50 - 100 tel saç dökülmesi normaldir. Saçlar her 4 yılda bir kendini yeniler.

saç dökülme testi
Saç Dökülmesi Testi Nasıl Yapılır
etiketler ; saç dökülme testi, saç dökülmesi testi, saç dökülmesi var mı yok mu nasıl anlaşılır, saçlarınız dökülüyor mu, saçlarda dökülme nasıl anlaşılır, saç dökülme testi yap,