Saç Dökülmesini Engelleyen Doğal Yöntem %100

    12:52:00  

Saç Dökülmesini Engelleyecek Mucizevi Yöntem

Saç dökülmeniz varsa bunu kısa sürede saç dökülmesinin önüne geçecek, saç kırıklarınız varsa onaracak, başınızda saçkıran veya mantar varsa bunları önleyecek, saçlarınızın çok daha güzel gözükmesini sağlayacak muhteşem bir bakım kürü.

Gerekli malzemeler
  • Argan yağı
  • Tatlı badem yağı
  • Kuru Soğan
Malzemeler ne işe yarıyor kısaca değinelim

Argan yağı, saç köklerini besleyerek saç dökülmesinin önüne geçecek. Zamanla saçta azalan keratini tekrar geri kazandıracak.

Tatlı badem yağı, yüksek E vitamini içeriği sayesinde saç hücrelerinin zarar görmesini engelleyecek.

Soğan, saç derisinde mikrop veya parazit varsa bunları yok edecek. Saçlarınızdaki enfeksiyonların önüne geçecek. Saç kıranınız varsa kesinlikle kalmayacak.

Uygulanışı
2 tatlı kaşığı badem yağı, 2 yemek kaşığı argan yağı ve meyve sıkacağında sıkılmış olan soğanın suyunu 5 dakika boyunca bir kapta karıştırın. Yapmış olduğunuz bakım kürünü saçlarınıza ve saç diplerinize sürün. Saçlarınızı streç folyo ile güzelce sarın ve 2 saat beklemenin ardından saçlarını bitkisel bir şampuan ile yıkayınız. Bu kürü haftada 1 kez saçlarınıza uygulamayı unutmayın.

Ek Bilgiler

Saç Dökülünce Saç Ölüyor Mu ?

Saç kökü yaşayan bir mekanizmadır hayat boyu canlı kalır. Saç kaybı yaşayan insan dökülmeden saç kaybetmiyor. Tekrar saç çıkarken daha zayıf çıktığı için saç kaybediyor. O yüzden gelen saçın sağlıklı gelmesini ve uzamasını sağlamak , saç kaybını önleyebilir.

Saç Kaybının Nedenleri Nelerdir?

Şapka takmak, saçı kapatmak, saçı örtmek, boya , jöle ve köpük gibi işlemler saçı dökülmesi yaratmamakta.Saç dışarıdan bir işlemle dökülmüyor, saçı döken faktör içeriden kaynaklanıyor. Burada stres faktörü temeldir, iyi beslenmeyen ve iyi uyumayan  fiziksel olarak çok zorlanan insanlar saç kaybına daha çok yatkınlar.

saç dökülmesine iyi gelen yöntem
Saç Dökülmesini Engelleyen Doğal Yöntem %100
etiketler ; saç dökülmesi, saç dökülmesini engelleyen yöntem, saç dökülmesini engellemenin yolları, saç dökülmesine son veren yöntem, saç dökülmesine elveda deyin, saç dökülmesine artık son, saç dökülmesi tarih oluyor, saç dökülmesi sorununa doğal çözüm