Saç Ekiminden Sonra Saç Dökülür Mü

    07:00:00  

Saç Ekiminden Sonra Saç Dökülmesi

Saç ekimi yaptıracak ve yaptıran donörlerin en büyük korkularından biride saç dökülmesi (saç kaybı). Yapılan saç ekiminden sonra saçlar dökülür mü, dökülmez mi sorusuna Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzman doktordan açıklama.

Saç ekimi sırasında ense bölgesinde dökülmeme özelliği olan saçların kullanılmasından dolayı teorik olarak saç dökülmemesi gerekiyor.

Yalnız bazı hastalarda son zamanlarda sıklıkla duyulan bir şikayet nakledilen saçların döküldüğünü ifade ediyorlar. Muhtemelen burada çok teknik bir hata yapılıyor.

Dökülme özelliği olan başın üst kısmındaki saçlar, özellikle genç yaştaki hastalarca tercih edildiği zaman ileri dönemlerde saçların dökülme ihtimali var. Bu da planlamadaki bir eksiklikten kaynaklanan bir durum.

Saç Ekimi
saç ekiminden sonra saçlar dökülür mü

etiketler ; saç ekiminden sonra saç dökülmesi, saç ekiminden sonra saç dökülür mü, saç ekiminden 6 ay sonra saç dökülmesi, saç ekiminden sonra saçlar tekrar dökülür mü, saç ekiminden sonra saçlar dökülür mü, saç ekiminden sonra saçların dökülmesi, saç ekiminden sonra dökülen saçlar