Saç Yıkamanın Püf Noktaları

    12:19:00  

Saç Yıkamanın Püf Noktaları

Merhaba, Saç Analizi'ne hoş geldiniz. Sürekli saçlarla ilgili öneriler, maskeler ve kürler öneriyoruz ancak işin en önemli ve püf noktası olan saç yıkamayı atlıyoruz. Bugünkü konumuz saç yıkamanın püf noktaları.

Sağlıklı saçlar için saçlar nasıl yıkanmalı ve doğru bilinen yanlışlar neler bunları ele alacağız.

Tüm bakım kürlerini yapmanıza rağmen saçlarınızda incelerek kopmalar, yapış yapış hissi ve hacimsizlik varsa kesinlikle yıkamada bir yada birkaç hata yapıyor olabilirsiniz.

Öncelikle saçlarınızı ılık su ile yıkamalısınız. Hacim olmayan saçlar çok fazla sıcak su kullanırlarsa eğer saçlar ağırlaşarak yapışır bu da hacimsiz bir saç olmasına sebep olur.

Saçlarınızı her gün yıkamalısınız. Saçlarını her gün yıkayamayanlar minimum saçlarını 2 günde 1 yıkamalıdır.

Saçlarınızı yıkarken çok fazla karıştırmayın. Saçlar ıslakken esneme payı çok daha fazla olduğu için saçlar dolaştığında esneyecek ve uzayacak. Bu da duştan sonra saçlarınızı kuruttuğunuzda incelerek kopmasına sebep olacaktır. Bunun yerine saçlarınıza masaj yaparak saçları çok fazla karıştırmadan ılık suyla yıkamanız gerekiyor.

Sağlıklı saçlar mucize değil tamamen sizin elinizde. Sağlıklı günler ve güçlü saçlar dileklerimle...

saç yıkamanın püf noktaları
Saç Yıkamanın Püf Noktaları
etiketler ; saç yıkama, saç yıkarken dikkat edilmesi gerekenler, saç yıkmanın püf noktası, saç yıkamanın püf noktaları, saç yıkamanın ince ayrıntıları