Saç Ekimi Sonrası Saçlar Ne Zaman Çıkar

    08:01:00  

Saç Ekiminden Sonra Saçlar Ne Zaman Çıkar

Öncelikle nakledilen saçlar 3 ve 4. haftada dökülmeye başlıyor. Bu beklenilen ve normal bir süreç. Bu dökülme işlemi yaklaşık 7 - 8. haftalarda tamamlanır. Sonra yeni saçlarını en erken 2,5 - 3 ayda görmeye başlıyoruz. Çünkü deri altındaki kökünden çıkması en azından 3 - 4 hafta daha alıyor.

Sonuç olarak yeni saçlar 3. ayda görünür olmaya başlar. 4. ve 5. ayda biraz daha sıklaşmaya çalışır. Ama belirgin bir netice almak için en az 6 ay beklemek gerekir. 6 aydan önce yorum yapmak çok sağlıklı olmayacaktır.

6. - 7. ayda yeni saçlar yoğun bir şekilde geliyor. Esas neticeyi almak içinde en az 1 yıl beklemek gerekiyor. Özellikle tepe bölgesindeki saçlar en son çıkan saçlardır. Yani 12  ayı tamamlamadan bir saç hekiminin başarısı ve başarısızlığı hakkında yorum yapmak çok sağlıklı olmayacaktır.

Saç Ekimi
saç ekiminden sonra saçlar ne zaman çıkar
etiketler ; saç ekimi sonrası saçlar ne zaman çıkar, saç ekimi sonrası saçlar ne zaman çıkmaya başlar, saç ekimi sonrası saçların çıkma süresi, saç ekiminden sonra saçlar ne zaman çıkar, saç ekiminden sonra saçların çıkması, saç ekiminden sonra saçların çıkma süresi