Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir

    12:14:00  

Saç Ekim Yöntemleri Nelerdir

Saç ekiminde uygulanan iki yöntem vardır. Ülkemizde en güncel saç ekim yöntemi FUE yöntemidir. 2007 ve 2008 tarihinden itibaren yine ülkemizde de son derece popüler olmaya başlamış. FUT yöntemi yavaş yavaş daha az yapılmaya başlanıyor. FUE yöntemi oldukça gelişmiş teknik olarak yüz güldürücü bir yöntemdir ve bir çok merkezde uygulanmaktadır.

FUE Yöntemi Nedir & Uygulama Şekli

Başımızın arka kısmında iki kulak arasında kalan kısmın mikromotor dediğimiz bir aletle tek tek alınarak saçsız alanlara nakledilme işlemidir. Bu işlemde herhangi bir kesim, şerit çıkartılması olmamaktadır. Mikromotorla tek tek alınan saçlar daha sonra uygun petrilerde bekletilerek kanal açma işlemini takiben yeni yerlerine yerleştirilir.

FUE Yönteminin Avantajları

Fue tekniğindeki en önemli avantaj ense bölümünde bir kesik olmamasıdır. Bunun ilk dönemdeki avantajı ağrı ve gerginlik hissi olmamasıdır. Uzun dönemdeki avantajı da başınızın arka kısmında bir ameliyat izinin bulunmamasıdır.FUE, FUT'a göre daha az ağrılı bir yöntem. FUT yöntemine göre daha kısa sürede daha çok direktif alabilmek mümkün olabiliyor. Ayrıca alınan saç köklerinin FUT yöntemine göre birazcık daha ince olmasından dolayı açılan kanallarda daha ince oluyor ve oluşan görünüm çok daha doğal ve doğala yakın bir görünüm elde etmek mümkün olabiliyor.

FUT Yöntemi Nedir & Uygulaması

Lokal anestezi altında iki kulak arasındaki ense bölümünden saçlı deri şerit halinde çıkarılmaktadır. Daha sonra o çıkarılan şeritten saç kökleri tek tek ayrılmaktadır. Bu yöntemde kökler elle tek tek ayrıldığı için greftler kalın olmak durumunda kalır. Burada en önemli faktör kişinin saçlı derideki cildin elastikiyetidir. Yani cilt ne kadar elastik olursa o kadar geniş bant alınabilir. FUT yönteminde açılan kanallara ayrılan greftler tek tek yerleştirilir.

FUE ve FUT Yöntemi Sonuçları

FUE yönteminde greftler tek tek toplanıyor ve herhangi bir yara, kesik izi kalmıyor. FUT yönteminde önce bir şerit çıkartılıyor o şeritten greftler tek tek ayrılıyor. FUT yöntemindeki kesik izi ve gerginlik en önemli dezavantaj oluyor.

Not : Günümüzde saç ekimleri arasında kök hücre ya da klonlama yöntemleri adı altında uygulanan tüm işlemlerin literatürde yeri yoktur.

saç ekimi yöntemleri

etiketler ; saç ekim teknikleri, saç ekim tekniği, saç ekim teknikleri nelerdir, saç ekim tekniklerinin adları, saç ekim operasyonu, saç ekimi, saç ekimi teknikleri