Saçları Boyamak Kırıklara Sebep Olur Mu

    09:43:00  

Saçları Boyamak Kırıklara Sebep Olur Mu

T. Cooper'a gelen sorulardan biri şöyledi, Günlük saç boyaları saçımda kırılmalara sebep olur mu?

Saç kırılmasının nedenini makyaj ve saç uzmanı T. Cooper cevaplıyor.

Sanırım günlük saç boyası derken kast ettikleri kalıcı saç rengiydi. Çünkü hiç kimse saçına her gün boya sürmez. Bu yüzden bence sormak istedikleri saçınızı boyadığınız da ya da boyattığınız da olacak olan.

Saçınızda kırılmalara sebep olan boyanın kendisi değildir. Tabii ki saçınız daha önce işlem görmüş ve hasarlı değilse. Yapacağınız şey ya da profesyonellerin yapması gereken şey, bir dayanıklılık testi yapmak. Evde kendiniz saçı boyarken de bu testi yapmalı ve sonucunu görmelisiniz. Yani dediğim gibi boya saçınızda kırık oluşturmaz.

Sağlıklı saçlarınız varsa boyadıktan sonra kırılmasından korkmalısınız. Saçınızı nemli tutmaya, sağlıklı tutmaya ve kırıklarını sıklıkla aldırmaya özen göstermelisiniz.

Yani saçınızı boyadıktan sonra, ya saç tedavileri kullanmaya ya da saçınıza protein kazandırmaya dikkat edin. Bu saçlarınızın korunmasını sağlar. Çünkü saçınızı boyadınız ve saçınız kuruysa üzgünüm canlarım ama o saçta kırıklar olur.

Ben derim ki saçınızı nemli tutun ve hiçbir sorun yaşamayın. Ama saçınız işlendiyse sakın boyamayın çünkü kel kalırsınız.

saçları boyamak kırıklara sebep olur mu
etiketler ; saçları boyatmak kırıklara neden olur mu, saç boyası saçları kırar mı, saç boyatmanın zararları, saç boyatmak ne gibi sorunlara yol açar, saçları boyatmak zararlı mı, saç kırıklarının oluşum nedenleri